Uncategorized

Turqia godet Twitter-in, ia ndal reklamat

9

Turqia ka goditur të martën platformat sociale, Twitter, Pinterest dhe Periscope me ndalesa reklamimi, pasi kanë dështuar të ndiqnin hapin e Facebookut për të emëruar një të dërguar lokal, të angazhuar për fshirje të postimeve të diskutueshme, bazuar në ligjin e ri kontravers.

Mbrojtësit e të drejtave të njeriut i konsiderojnë rregullat e reja si pjesë të tentimeve të presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, për të kontrolluar mediat dhe për të shtypur kundërshtarët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *