Category: Uncategorized

1 2 3 5 10 / 47 POSTS
Përfundoi Ceremonia e Diplomimit tek Akademia Shkupi

Përfundoi Ceremonia e Diplomimit tek Akademia Shkupi

Programi i Akademia Shkupit që përbënte program 3vjeçar nga seminaret, grupet e leximit dhe punimi i artikullit, sot përfundoi me prezantimin e punime [...]
‘Mos hiqni dorë nga vetja sepse asnjëherë nuk është vonë’

‘Mos hiqni dorë nga vetja sepse asnjëherë nuk është vonë’

Shkruan; Amra Ibraimi Ende në ditët e sotme nuk është përmbushur objektivi për të bërë parandalimin e shkatërrimit të rinis sonë që po ndodhë në bo [...]
Njeriu nuk peshohet nga fjala por nga veprat

Njeriu nuk peshohet nga fjala por nga veprat

Shkruan: Amra Ibraimi Sot në botë asgjë nuk mvaret nga sjellja por nga paraja dhe interesi. Është e vërtet që njeriu nuk peshohet nga fjala por ng [...]
Macron tërheq tonin kërcënues dhe bën thirrje për dialog me Turqinë

Macron tërheq tonin kërcënues dhe bën thirrje për dialog me Turqinë

Presidenti francez Emmanuel Macron të shtunën i bëri thirrje Turqisë të rifillojë "dialogun e përgjegjshëm" mbi Mesdheun lindor, menjëherë pas kërcëni [...]
Filluan aplikimet në Akademia Shkupi

Filluan aplikimet në Akademia Shkupi

📢Filluan aplikimet në Akademia Shkupi 📢Üsküp Düşünce Okulu Başvuruları Başladı 🗓Datat e Aplikimit: 18-27 Shtator 2020 Lin [...]
Turqia i bën thirrje Kosovës: Distancohuni nga vendimi për hapjen e ambasadës në Kuds

Turqia i bën thirrje Kosovës: Distancohuni nga vendimi për hapjen e ambasadës në Kuds

Ministria e Jashtme e Turqisë lidhur me lajmet se Kosova do të hapë ambasadë në Kuds njoftoi se një hap i tillë do të dëmtojë statusin historik dhe li [...]
Diyaneti i Turqisë dënon fuqimisht ripublikimin e karikaturave fyese nga Charlie Hebdo

Diyaneti i Turqisë dënon fuqimisht ripublikimin e karikaturave fyese nga Charlie Hebdo

"Fyerja e shenjtorëve tanë duke botuar karikatura fyese është një akt provokues që synon rritjen e zemërimit dhe urrejtjes, por edhe një goditje për p [...]
Tunizi, qeveria fiton votëbesimin

Tunizi, qeveria fiton votëbesimin

Gjithsej 134 deputetë votouan 'pro' dhe 67 'kundër' formimit të qeverisë Kabineti i kryeministrit të caktuar të Tunizisë, Hichem Mechichi fitoi sot [...]
Sulm vandal mbi hapësirat e Bashkësisë Islame në Pljevlja të Malit të Zi

Sulm vandal mbi hapësirat e Bashkësisë Islame në Pljevlja të Malit të Zi

Kryeimami i mexhlisit në Pljevlja Samir Kadribashiç tha se sulmi ka ndodhur gjatë mbrëmjes së kaluar, ndërsa policia po kryen hetime Hapësirat e Ba [...]
Baza e spiunazhit Izrael-EBA në Sokotra shënjestron Iranin, Kinën dhe Pakistanin

Baza e spiunazhit Izrael-EBA në Sokotra shënjestron Iranin, Kinën dhe Pakistanin

Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Izraeli po punojnë për ngritjen e një baze spiunazhi në ishullin Sokotra të Jemenit Krijimi i një baze për mbledhjen [...]
1 2 3 5 10 / 47 POSTS