Category: Lajme

1 2 3 7 10 / 69 POSTS
Ministri i Brendshëm francez: Shqetësohem nga sektorët e ushqimeve hallall në markete

Ministri i Brendshëm francez: Shqetësohem nga sektorët e ushqimeve hallall në markete

Ministri i Brendshëm i Francës, Gerald Darmanin tha se është i shqetësuar nga prania e seksioneve të veçanta për produktet hallall në marketet e v [...]
Erdogan, “një skaner” për muslimanët: ç’po i bëjnë vetes, ç’duan t’u bëjnë të tjerët

Erdogan, “një skaner” për muslimanët: ç’po i bëjnë vetes, ç’duan t’u bëjnë të tjerët

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha të martën se retorika anti-islamike dhe anti-muslimane është aparati me të cilin politikanët perëndimorë [...]
Kompania ‘Bosch’ tërhiqet nga Greqia, linjën e saj të prodhimit e transferon në Turqi, mijëra punëtorë të rinj!

Kompania ‘Bosch’ tërhiqet nga Greqia, linjën e saj të prodhimit e transferon në Turqi, mijëra punëtorë të rinj!

Për shkak të turbulencave politike dhe problemeve të mëdha që i ka Greqia, ajo ka filluar t’i humb partnerët e saj kryesorë në ekonomi. Greqia po [...]
Çast i vështirë për Macron: humanitarja franceze e kthyer nga Mali i deklaron kalimin në Islam

Çast i vështirë për Macron: humanitarja franceze e kthyer nga Mali i deklaron kalimin në Islam

Pas gati katër vjet në Mali, rrëmbimi dhe robëria e së cilës u përdor nga publiku francez, veçanërisht e djathta franceze dhe Presidenti Macron, p [...]
Turkia do hape fabriken e dronve në Kosove

Turkia do hape fabriken e dronve në Kosove

Burime të sigurta nga industria dhe Teknologjia e kompanive Turke! Bayraktar dhe Roketsan Flasin per nje projekt madheshtor ( sherbimet e intelegjence [...]
Erdoğan për Macronin: Kush je ti që propozon ristrukturimin e Islamit?

Erdoğan për Macronin: Kush je ti që propozon ristrukturimin e Islamit?

Duke mbajtur një fjalim gjatë një ngjarje në kryeqytetin Ankara të Martën, Presidenti turk Rexhep Tajip Erdoğan kritikoi ashpër fjalët e fundit të Pre [...]
Karabaku Malor – Forcat azerbajxhanase neutralizojnë 2.300 trupa armene

Karabaku Malor – Forcat azerbajxhanase neutralizojnë 2.300 trupa armene

Ushtria e Azerbajxhanit ka neutralizuar deri më tani 2.300 ushtarë armenë në kundërsulmin e nisur të dielën për të çliruar territoret e pushtuara. [...]
Egjipt, vazhdojnë portestat kundër regjimit të Sisit

Egjipt, vazhdojnë portestat kundër regjimit të Sisit

Protestat kundër regjimit filluan si rezultat i thirrjes së bërë nga kontraktori opozitar egjiptian Mohamed Ali që jeton në mërgim në Spanjë Në [...]
Erdoğan: Sistemi i OKB-së nuk mund t’i parandalojë konfliktet dhe as t’u jap fund atyre që tashmë kanë filluar

Erdoğan: Sistemi i OKB-së nuk mund t’i parandalojë konfliktet dhe as t’u jap fund atyre që tashmë kanë filluar

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se një Këshill i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara (OKB), që lë fatin e 7 miliardë njerëzve në [...]
NGJASHMËRIA/ Historia që përsëritet: ç’thanë britanikët për Abdul Hamidin dje, ç’thotë Macron sot për Erdoganin

NGJASHMËRIA/ Historia që përsëritet: ç’thanë britanikët për Abdul Hamidin dje, ç’thotë Macron sot për Erdoganin

9 Ditë më parë, presidenti francez Macron përcolli mesazhin e njohur klasik në politikë, atë me nuanca të qarta diversioni, sipas së cilës n ndahet [...]
1 2 3 7 10 / 69 POSTS