1 2 3 19 10 / 182 POSTS
Ministri i Brendshëm francez: Shqetësohem nga sektorët e ushqimeve hallall në markete

Ministri i Brendshëm francez: Shqetësohem nga sektorët e ushqimeve hallall në markete

Ministri i Brendshëm i Francës, Gerald Darmanin tha se është i shqetësuar nga prania e seksioneve të veçanta për produktet hallall në marketet e v [...]
NËNA

NËNA

NËNA Shkruan: Amra Ibraimi Unë kam lindur nga dashuria andaj je vet dashuria Nënë... A.I Nëna është e shtrenjt [...]
Erdogan, “një skaner” për muslimanët: ç’po i bëjnë vetes, ç’duan t’u bëjnë të tjerët

Erdogan, “një skaner” për muslimanët: ç’po i bëjnë vetes, ç’duan t’u bëjnë të tjerët

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha të martën se retorika anti-islamike dhe anti-muslimane është aparati me të cilin politikanët perëndimorë [...]
Kompania ‘Bosch’ tërhiqet nga Greqia, linjën e saj të prodhimit e transferon në Turqi, mijëra punëtorë të rinj!

Kompania ‘Bosch’ tërhiqet nga Greqia, linjën e saj të prodhimit e transferon në Turqi, mijëra punëtorë të rinj!

Për shkak të turbulencave politike dhe problemeve të mëdha që i ka Greqia, ajo ka filluar t’i humb partnerët e saj kryesorë në ekonomi. Greqia po [...]
Ushtria pakistaneze qëndron pranë Azerbajxhanit

Ushtria pakistaneze qëndron pranë Azerbajxhanit

Shefi i forcave të armatosura pakistaneze thotë se ai mbështet plotësisht pozicionin e Azerbajxhanit në lidhje me Nagorno-Karabakun Shefi pakistane [...]
Çast i vështirë për Macron: humanitarja franceze e kthyer nga Mali i deklaron kalimin në Islam

Çast i vështirë për Macron: humanitarja franceze e kthyer nga Mali i deklaron kalimin në Islam

Pas gati katër vjet në Mali, rrëmbimi dhe robëria e së cilës u përdor nga publiku francez, veçanërisht e djathta franceze dhe Presidenti Macron, p [...]
Besnikëria

Besnikëria

Shkruan; Amra Ibraimi Sinqeriteti dhe besnikeria e bëjnë Familjen një Parajsë të vërtetë! Njeriu në jetë kalon nëpër sfida të ndryshme, peripeti [...]
Turkia do hape fabriken e dronve në Kosove

Turkia do hape fabriken e dronve në Kosove

Burime të sigurta nga industria dhe Teknologjia e kompanive Turke! Bayraktar dhe Roketsan Flasin per nje projekt madheshtor ( sherbimet e intelegjence [...]
Erdoğan për Macronin: Kush je ti që propozon ristrukturimin e Islamit?

Erdoğan për Macronin: Kush je ti që propozon ristrukturimin e Islamit?

Duke mbajtur një fjalim gjatë një ngjarje në kryeqytetin Ankara të Martën, Presidenti turk Rexhep Tajip Erdoğan kritikoi ashpër fjalët e fundit të Pre [...]
Kosova dhe projekti Bayraktar

Kosova dhe projekti Bayraktar

Burime të sigurta nga industria dhe Teknologjia e kompanive Turke! Bayraktar dhe Roketsan Flasin per nje projekt madheshtor ( sherbimet e intelegjence [...]
1 2 3 19 10 / 182 POSTS